Tato webová stránka používá soubory cookies v souladu s obchodními podmínkami.  Procházením stránky potvrzujete,že jste se seznámili s tím, co cookies jsou a jak je můžete odmítnout, a jak zpracováváme osobní údaje.
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

O nás

Ecokorek se snaží jít za hranice průměrného online e-shopu. Dáváme si pozor nejen na kvalitu, kterou neustále zlepšujeme, ale i na ochraně životního prostředí. Zajímá vás, jak se korek zpracovává? Více v tomto odkazu.

Veganská kůže z korku je udržitelný a zároveň krásný materiál. Dub korkový najdeme převážně v Portugalsku. Pochází odsud až polovina světové produkce. My z Portugalska korek také odebíráme. Jejich výsadba zamezuje odlesňování a navíc zpomaluje rozšiřování požárů. A další zajímavosti je to, že při růstu dokáže dub korkový pohltit velké množství oxidu uhličitého. Dokonce více, než ostatní stromy.

Rozhodli jsme se od 1. 6. 2020 darovat 1 % z našich tržeb na výsadbu nových stromů po celé České republice a to ve spolupráci s projektem https://www.sazimebudoucnost.cz/. Více v tomto odkazu.

Jak začal Ecokorek? 

Kolem Vánoc 2018 jsem brouzdal na internetu a objevil korkový materiál. A díky své kvalitě a vzhledu hned mě hned zaujal. Věřím, že nejsem jediný, který znal korek pouze jako zátku k vínu. 

Portugalský korek je lehký, omyvatelný a navíc eco-friendly, tak proč ho nezpracovat do podoby módního doplňku? Díky svojí textuře je každý produkt jedinečný a originální, tudíž nepotkáte nikoho s identickým doplňkem. 

V květnu 2019 jsem po vyzkoušení a otestování korkových produktů rozhodl, že založím vlastní e-shop. Moc rád bych poděkoval mojí přítelkyni Markétě, která mi se vším pomáhá. Jenom díky ní je vzhled balíčku na tak vysoké úrovni. Její ruka je rozhodně preciznější, než ta má. 

                                         Za tým Ecokorek, Valentýn :)

 • 130

  a více dostupných produktů

 • 99 %

  Spokojenost zákazníků

 • 2 

  Dostupné země doručení

Další info

 • Doručení do dalších zemích

  V případě zájmu o doručení mimo Českou republiku a Slovensko, nás prosím kontaktujte na e-mail info@ecokorek.cz. 

 • Nejvyšší kvalita výrobků

  Garantujeme nejvyšší kvalitu těchto produktů. Všechny položky, které prodáváme, procházejí důkladnou kontrolou.